FINAŁ WOJEWÓDZKI Żak F2
Dobra zabawa, bardzo dobra gra i…brak tchu – tak można w telegraficznym skrócie podsumować występ naszych Żaków w finale wojewódzkim
Reprezentacja Promienia w kategorii Żak F2 po bardzo udanym sezonie awansowała z pierwszego miejsca w grupie do turnieju finałowego województwa podlaskiego.
Rozgrywki mające wyłonić mistrza województwa rozpoczęły się o godzinie 9.00 w poniedziałkowy poranek, a udział w nich wzięło 8 najlepszych ekip Podlasia. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym x 16 minut. Dało to nam wszystkim niesłychanie cenne, ale i mordercze 112 minut grania.
Nasza drużyna rozegrała naprawdę świetne zawody i jedyne czego nam tego dnia zabrakło to odrobina sił. Jako jedyni dysponowaliśmy tylko jednym zawodnikiem rezerwowym, ale nie przeszkodziło nam to w ładnej, skutecznej i zespołowej grze do ostatniego spotkania. W niemal wszystkich meczach toczyliśmy bardzo wyrównaną walkę, często to my prowadziliśmy grę, grę która cieszyła oko.
Ostatecznie nasza drużyna zajęła piąte miejsce w województwie podlaskim. Każdy mecz był meczem na tzw. styku, przeważnie o końcowym wyniku decydowała jedna bramka, jeden błąd czy łut szczęścia! Finalnie zwycięzcą rozgrywek okazał się Junior Białystok, z którym wcześniej mierzyliśmy się w rozgrywkach ligowych, gratulujemy.
Dawid Grygo, Hania Jaskowska, Hubert Jaworowski, Kuba Jeleniewski, Kuba Karwowski, Wiktor Moniuszko – brawo!!! Daliście radę, zrobiliście świetną „robotę” - chapeaus bas!
Przy dekoracji drużyn zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni. Okazało się, że nasz „rodzynek” – Hania Jaskowska została wybrana najlepszym bramkarzem turnieju!!! Ogromna duma i radość!!! Co ważne, nie była to nagroda na wyrost, nie była to nagroda pocieszenia, a w pełni zasłużone wyróżnienie! Wyróżnienie, na które zapracowała Hania, w akompaniamencie kolegów z drużyny. Cegiełkę do tego wyróżnienia dołożył Norbert Jendruczek – bramkarz seniorskiej drużyny Promienia Mońki, który od niedawna pracuje z naszymi bramkarzami, „Nora” - piąteczka
Po skończonych zawodach, mimo pełnej świadomości jakości swojej drużyny, przepełniała mnie duma, gdy „obcy” rodzice / kibice gratulowali mi świetnej drużyny, świetnej gry i znakomitej bramkarki. To miłe, dziękuję

 

lks promień mońki
24 czerwca 2021
promień mońki kanał youtube
 LKS Promień Mońki

PROMIEŃ
MOŃKI