Hetman Białystok - Promień Mońki 1-2
W 22 kolejce IV ligi Promień Mońki grał na wyjeździe z Hetmanem Białystok. Mecz rozgrywany był na sztucznej płycie Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Goście przed tą kolejką zajmowali 7 miejsce w tabeli.
Od początku spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Mało było składnych akcji, za to była męska gra i nikt nie odstawiał nogi. W 11 minucie spotkania po dobrej indywidualnej akcji w polu karnym faulowany był Patryk Poliński. Do jedenastki podszedł nasz kapitan Damian Purta i niestety jego zbyt słabe uderzenie obronił bramkarz gospodarzy. W dalszej części meczu gra dalej toczyła się w środku pola. Po jednej z akcji gospodarze przy biernym zachowaniu naszej linii obrony wychodzą na prowadzenie. Niedługo potem mamy rzut wolny z okolic pola karnego. Dobre dośrodkowanie Jakuba Chojnowskiego na bramkę zamienia strzałem głową Patryk Poliński. W tej części gry warto odnotować jeszcze jeden groźny strzał głową zawodnika Hetmana przy którym świetną interwencją popisał się Norbert Jendruczek.
W drugiej połowie to zespół Promienia dłużej utrzymuje się przy piłce ale nie stwarza klarownych sytuacji. Gospodarze próbują kontratakować. W 70 minucie po dobrym wznowieniu gry przez Norberta Jendruczka i pojedynku biegowym Patryka Polińskiego z obrońcą na plecach i minięciu bramkarza nasz skrzydłowy daje nam prowadzenie 2:1. W tej części meczu Hetman miał bardzo dobrą sytuację, ale znowu świetną interwencją popisał się Norbert Jendruczek, który instynktownie odbił uderzenie w krótki róg. Pod koniec meczu sytuację sam na sam z bramkarzem miał jeszcze Patryk Pawełko ale jego strzał minimalnie przeleciał obok słupka. Spotkanie kończy się wynikiem 2:1 na korzyść Promienia.
Podsumowując nie było to wielkie widowisko ale typowy mecz walki. Zawodnikom Promienia należą się jednak słowa uznania za walkę, poświęcenie i determinację. Zespół Hetmana, który jest dobrze poukładany taktycznie, postawił bardzo trudne warunki gry. Ten mecz kosztował bardzo dużo zdrowia naszych zawodników.