KEEZA IV liga.Promień Mońki-ŁKS 1926 Łomża 2:1/0:0/

W 27 kolejce KEEZA IV ligi Promień podejmował ŁKS 1926 Łomża.Grali ze sobą sąsiedzi w tabeli Promień miejsce trzecie a ŁKS miejsce czwarte.Od początku spotkania to zawodnicy gości posiadali optyczną przewagę.Od ok.20 min.mecz się wyrównał i Promień częściej gościł w polu karnym przeciwnika.Akcje przenosiły się co chwilę z pod jednej bramki pod drugą.W pierwszej połowie jedyną sytuację bramkową w 38 min.mieli goście.Strzał zawodnika ŁKS z bliskiej odległości świetnie obronił Jendruczek.Pomimo bardzo szybkiego i ciekawego spotkania żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i wynikiem 0:0 kończy się pierwsza połowa.Druga połowa to dalej świetne widowisko i w bardzo dużym tempie rozgrywane akcje przez oba zespoły.W 53 min.po jednej z kolejnych akcji Promienia i dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego gości przez Damiana Purtę jak zwykle niezawodny lider klasyfikacji strzelców IV ligi Maciej Odyjewski wyżej wyskoczył od obrońcy do zagranej piłki i strzałem z głowy nie dał żadnych szans na obronę bramkarzowi ŁKS-u.W 58 min.kolejną okazja na zdobycie bramki miał Patryk Poliński, ale jego zbyt lekkie uderzenie obronił bramkarz gości.W 63 min. znowu uderzał Poliński tym razem po jego strzale i rykoszecie piłka musnęła poprzeczkę bramki gości.W 75 min.z linii pola karnego uderzał Jakub Chojnowski, jego strzał świetnie obronił bramkarz ŁKS-u.W kolejnej akcji krótkim rozegraniu piłki z rzutu rożnego Marcin Purta świetnie dośrodkował na głowę Krzysztofa Klima, który nie pilnowany strzałem w samo okienko bramki zdobywa drugiego gola dla Promienia.Goście dążyli do zmiany wyniku co przyniosło efekt i w końcówce spotkania zdobyli honorowego gola.To świetne i emocjonujące do końca spotkanie kończy się zwycięstwem Promienia 2:1.Po tym meczu Promień umacnia się na trzeciej pozycji w tabeli mając na koncie 62 pkt.i o 9pkt.wyprzedza czwarty ŁKS 1926 Łomża.Za tydzień wyjazd do lidera Tura Bielsk Podlaski a następnie do w-ce lidera Wissy Szczuczyn.Promień:Jendruczek,D.Purta,Stachetka,Czerniawski,M.Purta,Klim,Sujeta,Citko,Chojnowski,Odyjewski,ChechkaNa zmiany wchodzili:Poliński,Stachelek,Rafałko. Należy podzielić się refleksją w dwóch aspektach tego spotkania.Bardzo dobre praktycznie bezbłędne sędziowanie meczu przez sędziego i nie poddawanie się presji trenerów i zawodników ŁKS-u.Od początku do końca spotkania wulgarne okrzyki/cytować nie wypada/ trenerów i zawodników ŁKS-u zaśmiecały to bardzo dobre piłkarsko widowisko.Wiesław Godlewski