LKS Promień Mońki - Krypnianka Krypno    (1:0)   4:0

Kolejne IV-ligowe derby powiatu za nami. Promień grający po raz pierwszy w tym roku na naturalnym, trawiastym boisku podejmował zespół "zza miedzy"Krypniankę Krypno. Było to pierwsze spotkanie w w rundzie wiosennej w Mońkach.

Pierwsze minuty to bardzo spokojna i wyrównana gra obu drużyn. Pierwsza groźna sytuacja pod bramką gości miała miejsce w 7 min. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Citko Dawid Stachelek uderzył z głowy obok słupka bramki Krypnianki. Od tego momentu optyczną przewagę posiadał zespół gospodarzy. W 15 min. Jakub Chojnowski uderzył z rzutu wolnego ale bramkarz gości wykazał się skuteczną interwencją. Optyczna przewaga Promienia przyniosła skutek w 19 min. Damian Purta w sytuacji sam na sam wykorzystał okazję i zdobył pierwszą bramkę. Wynikiem 1:0 kończy się pierwsza połowa, która nie była jakimś porywającym widowiskiem.

Druga połowa rozpoczęła się od bardziej zdecydowanych ataków zawodników Promienia. W 49 min. Jarosław Sujeta uderzył z rzutu wolnego w słupek. Odbitą od słupka piłkę do bramki skierował Maciej Odyjewski zdobywając drugą bramkę dla gospodarzy. W 60 min. czołowy strzelec IV ligi po indywidualnej akcji zdobywa swoją drugą w tym meczu bramkę. W 64 min. po po silnym zagraniu w pole karne Odyjewskiego akcję kończy Mateusz Cichoński zdobywając czwartą bramkę. Wynikiem 4:0 dla Promienia kończy się to spotkanie.

Promień: Jendruczek, D.Purta, Stachelek, Czerniawski, M.Purta, Klim, Sujeta, Citko, Poliński, Chojnowski, Odyjewski. Na zmiany wchodzili: Godlewski, Cichoński, Chechka, Pawełko.