LKS Promień Mońki - ŁKS 1926 Łomża 2:1

W 4 kolejce IV ligi Promień podejmował zespół ŁKS 1926 Łomża. Goście w ostatniej kolejce pokonali wysoko 9:0 Cresovię Siemiatycze, Promień natomiast przegrał w Wysokiem Mazowieckiem 0:7. Zapowiadało się więc ciężkie spotkanie.

Mecz od początku przebiegał w bardzo szybkim tempie, gra była bardzo wyrównana ale sytuacji z obu stron na zdobycie bramki nie było do 31 min. W 31 min. w polu karnym gości obrońca zagrał piłkę ręką za co sędzia podyktował rzut karny. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Damian Purta. W 41 min. goście doprowadzili do wyrównania. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa spotkania w 2 min. doliczonego czasu gry po świetnej akcji Promienia i równie świetnym zachowaniu Jakuba Chojnowskiego który w sytuacji sam na sam zdobywa drugą bramkę. Na przerwę zespół Promienia schodzi prowadząc 2:1.

W drugiej połowie w 56 min. za niesportowe zachowanie sędzia usunął z boiska po jednym zawodniku Promienia i ŁKS-u. Od tego momentu oba zespoły grały w dziesiątkę. W ostatnich 15 min. Promień cofnął się do obrony a ŁKS atakował mając kilka groźnych sytuacji pod bramką gospodarzy. Po bramkach zdobytych w pierwszej połowie Promień odniósł cenne zwycięstwo 2:1.

Promień: Wojtkielewicz, D.Purta, Czerniawski, Stachelek, Dąbrowski, M.Purta, Klim, Sujeta, Wojno, Chojnowski, Odyjewski. Na zmiany wchodzili: Poliński,Stachurski, Godlewski.