Raport ze startu rozgrywek LKS PROMIEŃ II MOŃKI

Druga drużyna seniorów w sezonie 2021/2022 będzie występować w A klasie. Kadra zawodników to
głownie chłopcy z roczników 2004/2005. Powstanie tego zespołu to kontynuacja szkolenia oraz danie
możliwości płynnego przejścia z juniorów do seniorów. Ponadto wznowiło treningi kilku zawodników,
którzy z różnych przyczyn zawiesiło swoją przygodę z piłką.
Przygotowania zaczęliśmy w lipcu. Z zaplanowanych gier kontrolnych do skutku doszły tylko dwa z
drużynami KS Wasilków II i Jastrząb Knyszyn. Oba te spotkania zakończyły się naszymi porażkami.
Frekwencja na zajęciach nie zawsze była zadowalająca. Takie są niestety realia, wyjazdy wakacyjne,
sezonowe prace zarobkowe oraz obowiązki prywatne, to wszystko nie sprzyja regularnym treningom.
Mam nadzieję, że pomimo tych trudności optymalnie udało się przygotować zespół do rozgrywek.
KADRA DRUŻYNY:
Dąbrowski Jakub, Kuc Szymon, Kuczyński Dawid, Mnich Szymon, Moniuszko Jakub, Rudnicki Kacper,
Rutkowski Paweł, Stachurski Jakub, Tekień Jakub, Wasilewski Łukasz, Wędołowski Adrian – JUNIORZY
Borawski Dawid, Kukliński Daniel, Minkiewicz Marcin, Romanowski Karol, Sulewski Rafał –
Bramka: Dąbrowski Jakub
Wasilewski Łukasz – Sulewski Rafał, Magnuszewski Daniel, Kuc Szymon, Borawski Dawid – Tekień
Jakub, Wędołowski Adrian, Radzajewski Piotr, Moniuszko Jakub – Stachurski Jakub, Dąbrowski Jakub.
Na zmiany wchodzili: Mnich Szymon, Minkiewicz Marcin
Mocnego zderzenia z seniorską piłką doświadczyliśmy w prologu rozgrywek sezonu 2021/2022. W
rundzie wstępnej Okręgowego Pucharu Polski mierzyliśmy się z drugim zespołem III ligowej Wissy
Szczuczyn.
Zasłużenie przegraliśmy. Nie tworzyliśmy monolitu w tym dniu, popełniliśmy dużo błędów
indywidualnych, wiele niedociągnięć było w poszczególnych formacjach. Doświadczyliśmy bardzo
surowej lekcji w tym meczu. Mamy nadzieje, że zaprocentuje to w kolejnych meczach.
Wyciągnięte wnioski, zaprocentowały – Mońki 28.08.2021
PROMIEŃ II MOŃKI – JASION JASIONÓWKA (3:2) 6:2
Bramki: Samobójcza, Wędołowski Adrian dwie, Stachurski Jakub dwie, Moniuszko Jakub
Wasilewski Łukasz – Sulewski Rafał, Magnuszewski Daniel, Kuc Szymon, Minkiewicz Marcin – Tekień
Jakub, Wędołowski Adrian, Moniuszko Jakub, Radzajewski Piotr – Dąbrowski Jakub, Stachurski Jakub
Na zmiany wchodzili: Kukliński Daniel, Rutkowski Paweł, Rudnicki Kacper, Borawski Dawid, Milewski
Bartosz.
W kadrze meczowej: Mnich Szymon, Dębkowski Jakub
„Drugi” mecz był „pierwszym” meczem w lidze. Przeciwnikiem był zespół Jasionu Jasionówka. Rywale to
spadkowicz z Klasy Okręgowej Seniorów mający w swoich szeregach wielu doświadczonych
zawodników z przeszłością w „wyższych” ligach.
Po wysokiej porażce w Szczuczynie, bardzo chcieliśmy się zrehabilitować. Niestety na początku
spotkania znów przytrafiły się niedociągnięcia indywidualne i formacyjne. Po 20 minutach
przegrywaliśmy 2:0. Wiemy, że piłka nożna to gra błędów. Momentem zwrotnym tego meczu był kiks
obrońcy rywali i czerwona kartka. Jak pokazują różne mecze nie zawsze łatwo się gra z przeciwnikiem,
który jest w osłabieniu. Chłopcy uwierzyli w siebie i zdołaliśmy jeszcze przed przerwą wyjść na
prowadzenie. W drugiej połowie tak jak się spodziewaliśmy zawodnicy z Jasionówki dopóki mieli siły
próbowali się odgryzać. Ustrzegliśmy się wpadek wynikających z własnych uchybień. Utrzymaliśmy
poziom koncentracji i wyprowadziliśmy ciosy dające trzy punkty i zwycięstwo. Gratulacje dla zespołu,
zlepek indywidualności zaczyna tworzyć prawdziwą drużynę.