Sudovia Szudziałowo – Promień II Mońki (0:2) 0:5

Wygrana w meczu wyjazdowym Sudovia Szudziałowo – Promień II Mońki (0:2) 0:5Na półmetku rundy wiosennej w 6 kolejce spotkań mierzyliśmy się z zespołem Sudovii Szudziałowo.Zespół ograny w niższych podlaskich ligach, występy przeplatane rywalizacją w Klasie Okręgowej Seniorów i A klasie.Po raz kolejny widoczną różnicą pomiędzy naszym zespołem, a drużyną przeciwną były warunki fizyczne. Na tym poziomie rozgrywkowym jest to jeden z aspektów, który może mieć wpływ na wynik sportowy.Pierwsze minuty bardzo nerwowe w naszym wykonaniu. Udało się opanować emocje i po sprytnie rozegranym wrzucie z autu strzelamy pierwszą bramkę, której autorem był Kuba Stachurski. Łapiemy trochę pewności siebie. Chwilę przed przerwą podwyższamy wynik, strzał Piotrka Radzajewskiego z rzutu wolnego „pazernie” dobija Kuba Dąbrowski. Goście odgryzają się dużą ilością dośrodkowań w pole karne oraz zagrażają naszej bramce po rzutach rożnych. Liczyliśmy się z tym, że w drugiej połowie przeciwnicy rzucą się do odrabiania strat. My również mieliśmy plan na ten fragment meczu, który zrealizowaliśmy w 100%. Po indywidualnej akcji Kuby Tekienia , Adrian Wędołowski podwyższa wynik na 3:0. Ozdobą meczu był gol strzelony z dystansu przez „Piećkę”. Wynik ustala Adrian Wędołowski strzałem ze skraju pola karnego po indywidulanej  akcji.Nie było to łatwe spotkanie. Musieliśmy się przeciwstawić warunkom fizycznym, które były po stronie rywali. Cieszy, że zagraliśmy na „zero z tyłu”. Cały blok defensywny na czele z bramkarzami zminimalizował błędy w ustawieniu, indywidualne zachowania również uległy poprawie. Kolejne cenne doświadczenie za nami. Walczymy dalej...